Vdiq aktori Fred Willard në moshën 86-vjeçare

Fred Willard, aktori komik stili improvizues i së cilit e ka mbajtur atë aktiv për më shumë se 50 vjet, duke luajtur në filma të tillë si, “This Is Spinal Tap”, “Best In Show” dhe “Anchorman”, ka vdekur në moshën 86-vjeçare.

Vajza e aktorit Willard, Hope Mulbarger, tha në një prononcim për media të shtunën, se babai i saj vdiq i qetë të premten mbrëma. Shkaktari i vdekjes së tij nuk është zbuluar për publikun e gjerë.

“Ai e ka jetuar jetën në maksimum, ka punuar gjatë gjithë kohës si dhe është kujdesur të na mbajë të lumtur deri në momentin e fundit të jetës së tij. E kemi dashur shumë atë dhe do të na mungojë përgjithmonë,” thuhej në deklaratën e Mulbargerit.

Willard rrallë ka pasur role protagoniste apo role të mëdha në filma dhe seri të ndryshme televizive. Por megjithatë, prezenca e tij në çfarëdo projekti ishte e dukshme për publikun, transmeton Koha.

Gjatë karrierës së tij, Fred Willard, ishte nominuar katër herë për çmim “Emmy” për rolet e tij në seritë: “What’s Hot, What’s Not”, “Everybody Loves Raymond”, “Modern Family” dhe “The Bold and the Beautiful”.

Vdekja e aktori vjen pothuajse dy vjet pas vdekjes së bashkëshortes së tij, Mary Willard, e cila ishte 71-vjeçare. Ajo ishte dramaturge dhe skenariste televizive, e cila po ashtu ishte nominuar katër herë për çmim “Emmy”.

Pas vdekjes së bashkëshortes, Willard kishte filluar të ketë dyshime nëse do t’i kthehej ekranit sërish. / KultPlus.com

Ndërron jetë komediani i njohur, Fred Willard

Komediani i njohur, Fred Willard vdiq të premten në mbrëmje, në moshën 86 vjeçare.

Vajza e tij, Hope e konfirmoi lajmin për TMZ. “Babai im ndërroi jetë shumë paqësisht mbrëmë në moshën 86 vjeçare.

Ai vazhdonte të lëvizte, punonte dhe na bënte të lumtur.”, tha ajo. Fredi kishte një karrierë të gjatë, që i ka bërë njerëzit për të qeshur, qoftë në TV apo film. Ai ishte bërë i njohur në fund të viteve ’70 me paraqitjet në: ‘Mary Hartman, Mary Hartman,’ ‘Fernwood 2 Night,’ ‘America 2-Night’, etj. Ai ishte shfaqur në komeditë: ‘Sister, Sister,’ ‘Roseanne’, ‘Access America’, ‘The Simpsons’ etj.

Ai ka luajtur edhe në ‘The Weird Al Show’, ‘Maybe It’s Me’ and a number of mockumentaries — including ‘The History of White People in America’, This Is Spinal Tap’, ‘Waiting for Guffman’, ‘Best in Show’, ‘A Mighty Wind’, ‘For Your Consideration’, etj. / KultPlus.com