Diamant Salihu merr çmimin e madh të gazetarisë në Suedi

Gazetari i SVT-së, Diamant Salihu, është zgjedhur gazetar i vitit në Suedi.

Kosovari me prejardhje nga Gjakova ka fituar në kategorinë “Zëri i Vitit”,transmeton Klankosova.tv.

Salihu vlerësohet për punën e tij për raportimin për dhunën e bandave në Suedi.

Ai gjatë pranimit të çmimit i ka falënderuar të gjithë dhe ka thënë se zëri i tij përfaqëson shumë persona të cilët kanë vështirësi të flasin, shkruan SVT./KultPlus.com