Romani “Gënjeshtarë të vegjël” i Fatos Kongolit botohet në italisht

Këto ditë doli në qarkullim, në Itali, romani “Gënjeshtarë të vegjël” i shkrimtarit Fatos Kongoli.

Libri, i përkthyer nga prof.dr. Klara Kodra, është botuar nga shtëpia botuese “Rubbettino”.

Ky është romani i nëntë i Kongolit në Itali dhe i treti nga shtëpia botuese “Rubbettino”, ku më parë janë botuar romanet “Jetë në një kuti shkrepësesh” (2015) dhe “Iluzione në sirtarë” (2017). / KultPlus.com