Del lista e artistëve që do të performojnë në Glastonburry

Festivali i famshëm muzikor, Glastonbury, do të rikthehet edhe këtë qershor.

Organizatorët e këtij festivali tashmë e kanë publikuar listën me artistët që do të performojnë, ku në mesin e tyre vërehet një laramani zhanresh.

Performuesit kryesorë sivjet do të jenë yje si Stormzy, The Cure dhe The Killers.

Mirëpo gjithashtu do të ketë edhe befasi, si këngëtarja e famshme amerikane, Miley Cyrus, si dhe ylli britanik, Liam Gallagher.

https://twitter.com/GlastoFest/status/1106465023684198405/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1106465023684198405&ref_url=https%3A%2F%2Fklankosova.tv%2Fdel-lista-e-artisteve-qe-do-te-performojne-ne-glastonburry%2F