Në Teatrin Kombëtar të Kosovës po mbahen homazhet për Nexhmije Pagarushën (FOTO)

Sot në orën 08:00 të mëngjesit kanë filluar homazhet në hollin e Teatrit Kombëtar të Kosovës, të cilat pritet të vazhdojnë deri në orën 17:00, shkruan KultPlus.

Ndërkaq të nesërmen siç ka njoftuar Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit, nga ora 09:00 do të fillojë edhe ceremonia mortore, duke vazhduar më pasë edhe me akademinë përkujtimore kushtuar ikonës së muzikës shqipe, Nexhmije Pagarusha. / KultPlus.com