Hapet panairi i librit në Prizren

Është hapur panairi i librit në Prizren, të premten në mbrëmje.

Instituti për Kulturë dhe Kërkime Sociale ka njoftuar se panairi “Prizreni 2020” do të jetë i hapur deri më 31 gusht.

Ditë më parë, ky institut ka njoftuar se krahas gjendjes pandemike me COVID-19 dhe parandalimit të përhapjes së virusit, panairi do të mbahet në ambient të hapur tek “Sheshi i Lidhjes”.

“Për shkak të gjendjes së krijuar nga pandemia COVID-19, panairi do të organizohet me një numër të vogël të shtëpive botuese si dhe në mbrëmje nuk do të ketë programe letrare”, njofton IKKS.

Të gjithë vizitorët do të obligohen të bartin maskat, të respektojnë distancën sociale dhe të dezinfektojnë duart. / KultPlus.com