Fadil Berisha e Eliza Dushku i bashkohen thirrjes së J.Lo për ndihmë në Porto Riko (FOTO)

Porto Riko është goditur nga një prej uraganeve më të mëdha në histori të njerëzimit.

Mediat amerikane raportojnë se numri i viktimave është rreth 20 persona, ndërsa një numër i madh konsiderohen të humbur.

Jennifer Lopez dhe Marc Anthony kanë nisur një kampanjë për të ndihmuar në rimëkëmbjen e shtetit që ka mbi 3.5 milionë banorë.

E kësaj kampanje i është bashkangjitur edhe fotografi i mirënjohur shqiptar, Fadil Berisha si dhe aktorja hollivudiane shqiptare, Eliza Dushku.

Dyshja ka bërë apel tek njerëzit e vullnetit të mirë, t’i dalin në ndihmë në fomra të ndryshme porto rikanëve.
Ndryshe, Berisha ditë më parë ka realizuar një fotoshoting me Miss Universe, Iris Mittenaere ndërsa aktorja Dushku është duke punuar në projekte të reja filmike. / KultPlus.com

Please help and donate to the people of Puerto Rico 🇵🇷 www.unitedforpuertorico.com

A post shared by Fadil Berisha Photography (@fadilberisha) on