71 vite nga vdekja e Jani Mingës

Më 7 maj 1947 vdiq Jani Minga, mësuesi patriot shqiptar dhe një ndjekës i dukshëm i Rilindjes Kombëtare të Shqipërisë.

Ai ishte gjithashtu një nga nënshkruesit e Deklaratës së Pavarësisë së Shqipërisë./ KultPlus.com

Më 7 maj 1947 vdiq Jani Minga, mësuesi patriot shqiptar dhe një ndjekës i dukshëm i Rilindjes Kombëtare të Shqipërisë….

Gepostet von Micky Haxhiislami am Sonntag, 6. Mai 2018