JLo paditet me 150 mijë dollarë gjobë, për postimin e fotografisë së saj në Instagram

Publikimi i një fotografie të vet, do t’i kushtojë Jennifer Lopezit me 150,000 dollarë, shkruajnë mediat e huaja.

Sipas E!News, ndaj J.Lo u paraqit një kërkesë-padi lidhur me postimin e një fotografie në Instagram. Sipas dokumenteve, fotoja është postuar më 22 qershor të vitit 2017.

Në foto, shfaqet personazhi Harlee (Jennifer) në filmin “Shades of Blue”.

Pra, e drejta e kësaj fotografie i takon Steve Sands, i cili tashmë kërkon 150,000 dollarë për shkelje të së drejtës së autorit.

Bazuar në atë se çfarë është shkruar në padi, J.Lo dhe kompania e saj e produksionit nuk kanë marrë leje për ta postuar. / KultPlus.com

Lopez nis turneun për 50-vjetorin e lindjes, ngjitet në skenë me vajzën

Jennifer Lopez nisi turneu “It’s My Party: The Live Celebration” në nder të ditëlindjes së saj të 50-të në “The Forum” në Los Angeles mbrëmjen e së premtes.

Dhe një e ftuar shumë e veçantë iu bashkua divës së muzikës në skenë, vajza e saj 11-vjeçare Emme.

Nënë e bijë kënduan një duet në skenë dhe fansat mbetën me gojë hapur.

Lopez dhe Emme performuan këngën “Limitless” nga filmi i saj “Second Act” ndërsa ishin veshur të dyja me fustan të kuq.

Këngëtarja nuk mund të përmbante krenarinë e saj dhe publikoi një pjesë të videos duke kënduar në rrjetet sociale.

Megjithatë aftësitë vokale të Emmes nuk ishin befasi. Muajin e kaluar, Lopez publikoi një video të vajzës duke kënduar “If I Ain’t Got You” të Alicia Keys./oranews

“Amor, Amor, Amor”, kënga e re nga Jennifer Lopez (VIDEO)

Këngëtarja e mirënjohur Jennifer Lopez ka publikuar këngën e saj të re “Amor, Amor, Amor”.

“Amor, Amor, Amor”, e sjell në bashkëpunim me Wisin, transmeton Koha.net. Ajo thotë se është koha për të shpërndarë dashurinë.

“Koha për të shpërndarë dashurinë ‘AmorAmorAmor’ në bashkërpunim me Wisin”, ka shkruar Lopez në Facebook./KultPlus.com