Vdes komediani Jerry Lewis

Jerry Lewis, një nga komedianët më të suksesshëm në Hollywood, ka vdekur në moshën 91 vjeçare.

Bashkëpunimi i tij 10 vjeçar me Dean Martin i shfaqi në 16 filma duke arritur sukses të madh.

Lewis u bë aktori më i paguar në Hollywood me paraqitjet në The Bell Boy, Cinderfella dhe The Nutty Professor.

Aktori vdiq në shtëpinë e tij në Las Vegas. / KultPlus.com