Vdes aktori dhe komiku, Jerry Stiller

Komiku dhe aktori amerikan, Jerry Stiller, ka vdekur në moshën 92 vjeç.

Vdekja e tij është konfirmuar nga i biri i tij, Ben Stiller, përmes një publikimi në llogarinë e tij personale në Twitter.

“Jam i pikëlluar të ju them që babai im, Jerry Stiller, ka vdekur sot nga shkaqe natyrore. Ai ka qenë një baba dhe gjysh i mrekullueshëm, dhe burri më i përkushtuar i Anne për 62 vjet. Mungesa e tij do të ndihet shumë. Të dua, baba”, ka shkruar Stiller.

Ai njihet kryesisht për rolet e tij si George Constanza në serinë komike “Seinfeld”, si dhe në rolin e Arthur Spooner në komedinë tjetër teleizive, “The King of Queens”.

Stiller po ashtu shquhet për rolet në filmat si “Heavyweights”, “The Heartbreak Kid” si dhe dy filmat “Zoolander” ku luan përkrah birit të tij të famshëm, Ben. / KultPlus.com