Justin Timberlake dhe Missy Elliott nderohen me titullin doktor

Këngëtari i famshëm, Justin Timberlake, Missy Elliott dhe kompozitori i njohur, Alex Lacamoire pranuan të shtunën doktoraturë nderi nga Kolegji prestigjoz i Berklee i Muzikës në Boston.

Pas ceremonisë së diplomimit, ata ndan me të pranishmit disa fjalë me mesazhe tëfuqieshme për të rinjtë.

Ata iu bënë thirrje të gjithëve që të mos i ndërpresin ëndrrat e tyre, duke treguar se kurrë nuk është vonë të rikthehesh në kolegj.

“Ju jeni të përcaktuar nga ajo që përcaktoni dështimin si. Nuk është gjë nëse ju çon në suksesin tuaj. Kjo është e gjitha pjesë e udhëtimit”, ka thënë Timberlake pas marrjes së titullit.

Për ta bërë më komike situatën, këngëtari 38-vjeçar tha se shpreson që ta shohë këtë klasë diplomimi një ditë në skenën e muzikës.

“Takohemi në studio, dua të iu shoh të gjithëve atje!”, iu drejtua ai kolegëve të tij gjithashtu të diplomuar.

I njëjti ka publikuar disa fotografi edhe në rrjetin social Instagram, duke treguar se u ndje tejet i veçantë pas pranimit të titullit të doktoratës.

”Nuk ka ëndërr që është shumë e madhe … Vazhdoni !!! Më besoni mua … Unë jam një doktor! Por, vërtetë … FALEMINDERIT Barklee College për këtë nder të pabesueshëm, unë jam shumë i përulur dhe mirënjohës”, ka shkruar Justin në mbishkrimin e fotografisë. /Telegrafi/ KultPlus.com

Justin Timberlake shkruan librin e tij të parë

Këngëtari i njohur Justin Timberlake ka shkruar librin e tij të parë me titull “Hindsight & All the Things I Can’t See In Front of Me”. “Man of the Woods” bëri të ditur përmes Twitterit se libri i tij tashmë është gati për botim.

“Kam disa lajme! Kam qenë duke punuar në këtë për një kohë dhe tani jam i lumtur që më në fund ju jap një vështrim në librin tim të parë”, tha Timberlake.

Libri është një punë e përmbledhjes së anekdotave, reflektimeve dhe vëzhgimeve në karrierën e këngëtarit. Ai, gjithashtu, përfshin qindra imazhe të sinqerta nga arkivat e tij personale që variojnë nga vitet e tij të hershme deri në ditët e sotme, në vende të botës, si dhe jashtë skenës.

“Hindsight & All the Things I Can’t See In Front of Me” do të dalë në shitje më 30 tetor të këtij viti./ KultPlus.com