“Bllokohet” kufiri, shqiptarët e Kosovës vërshojnë në ndihmë për vëllezërit në Shqipëri (VIDEO)

Kamionë e vetura kanë bllokuar kufirin mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Sipas pamjeve që i ka postuar në Twitter përdoruesi Andi Kastro, shihet se nga automjetet, shumica janë kamionë me madhësi nga më të ndryshmet, e në të cilët besohet se ka ndihma për të prekurit nga tërmeti i sotëm në Shqipëri.

“Dhimbjet do i përballojmë bashkë Shqipëri”, ka shkruar ai.

Nga pothuajse të gjitha qytetet e Kosovës janë organizuar gjatë ditës së sotme aksione humanitare në shenjë solidariteti me të prekurit nga tërmeti në disa qytete të Shqipërisë.

Shikoni pamjet:

Andi Kastro@KastroAndi

❤

Dhimbjet do i perballojm bashk SHQIPERI

Ne kufi!1379:27 PM – Nov 26, 2019Twitter Ads info and privacy25 people are talking about this