Aktorja Kathy Griffin diagnostifikohet me kancer të mushkrive

Aktorja amerikane e humorit Kathy Griffin po operohet pasi u diagnostikua me kancer në mushkëri.

60-vjeçarja shkroi në mediat sociale se ishte “gati për të shkuar në kirurgji për të hequr gjysmën e mushkërisë së majtë”, transmeton KultPlus.

Ajo tha se mjekët ishin “shumë optimistë” dhe se kanceri nuk ishte përhapur përtej mushkërisë së saj të majtë.

“Unë duhet të ngrihem dhe të vrapoj si zakonisht brenda një muaji ose më pak,” tha ylli, i njohur për shfaqjet e saj stand-up dhe shfaqjet televizive si Suddenly Susan./KultPlus.com