Çmimet që rrëmbyen artistët deri më tani në “Këngën Magjike”

Sonte po mbahet edicioni i 20-të i festivalit “Kënga Magjike” 2018.

Më poshtë mund të gjeni artistët të cilët janë shpërblyer deri tani.

Vokali më i mirë femëror shkoi për Venera Lumani me këngën “Lind për ty”.
Çmimi për grupin më të mirë shkoi për “Revolt Klan” me këngën “Ndriço.
Çmimi i Televizionit Klan shkoi për Klajdi Haruni me “Nuk të dua dot më pak”.
Çmimin artisti i ri e fitoi Wendi Mancaku” me këngën “Ëndrra ime”.
Çmimin ‘Çesk Zadeja’ e fitoi Erik Lloshi “Mos urre”.
Çmimin kënga stil e fitoi Rovena Dilo ft. Onati me këngën “Ma jo”
Çmimi ‘Best Duet’ – Flori Nazifi & Inis Neziri me këngën “Fli në krahët e mi”.
Çmimi artisti më i mirë sipas votimeve në web e kanë fituar Fifi & Mc Kresha me këngën “Psikopatja jote”.
Çmimin ‘Best Euro Trend’ e fituan Manuel Moscati dhe Matteo Beccuci me “Sempre”.
Çmimin e Produksionit Jon Music e fitoi “Kejsi Tolaj “Më ke mua”.
Çmimin e kritikës e fitoi Rozana Radi me “Kur përfundon një dashuri si e jona”.
Çmimin për vokalin më të mirë mashkullor, e fitoi “Mentor Haziri me këngën “Më ke vra”.
Çmimi RTV 21- Ardit Cuni dhe Daniela Toci me këngën “Qaj”
Çmimi “Magjia e parë”- Lorenc Hasrama dhe Olsi Bylyku “Si të flas”
Çmimi “Best to invest”- Krusita “Akull”
Çmimi ‘Etno Trend’- Artiola & Bruno “Po digjem”
Çmimin performanca më e mirë e fitoi Ronela Hajati “Vuaj”./KultPlus.com