Balerina shqiptare realizon ëndrrën, bëhet protagoniste e filmit ‘Reverse’

Balerina shqiptare Klaudia Pepa, e cila vitet e fundit po jeton në Itali, aty edhe ku ka krijuar një karrierë, ka dhënë lajmin se së shpejti do ta shohim edhe si aktore.

Përmes disa postimeve në rrjete sociale, ajo thotë se është tepër e emocionuar dhe e lumtur për pjesëmarrjen e saj në një film. ”Dua të ndaj me ju një lajm të bukur. Më në fund, ëndrra ime u bë realitet”.

Ky film është projekti më i fundit nga Giuseppe Lepore për Bielle Re dhe skenari flet për një vrasës serial.

Xhirimet e filmit do të nisin sot me të gjitha masat e sigurisë për shkak të pandemisë, shkruan Revista Who.

Filmi flet për një vrasës serial të sëmurë, i cili realizon çdo krim duke përdorur një thikë blu. Një inspektor policie, i bindur se e gjithë çmenduria e tij është një trillim, do ta marrë në pyetje duke e bërë të rrëfehet. / KultPlus.com

Klaudia Pepa shkëlqen në Festivalin e Filmit në Venecia (FOTO)

Festivali i Filmit në Venecia, i cili shënonte edicionin tij të 75-të, këtë vit bëri bashkë shumë yje të njohur të kinematografisë italiane dhe asaj botërore.

Në mesin e personazheve VIP që parakaluan në tapetin kuq ishte edhe balerina shqiptare, Klaudia Pepa. Ajo ishte e vetmja shqiptare që mori pjesë në këtë eveniment të rëndësishëm të filmit.
https://www.instagram.com/p/BnVuopUFDgc/?taken-by=klaudiapepa
E veshur me një fustan të gjatë me dy të çara anash, dhe një fjongo në pjesën e qafës, Pepa u shfaq plot hijeshi dhe elegancë teksa kalonte në tapetin e kuq.

Festivali do të vazhdojë të mbahet deri më datë 8 shtator. /KultPlus.com

❤️❤️❤️ #venicefilmfestival2018

A post shared by Klaudia Pepa (@klaudiapepa) on