‘Flokët e tu kanë fuqi’ për fëmijët me kancer sonte në ODA

Sonte nga ora 21:00 me rastin e Halloween, KOMS do të organizoi një ndejë për të mbështetur projektin për fëmijët me kancer “Wigs for Kids Kosovo”, shkruan KultPlus.

Ky projekt ka bërë që qindra qytetarë të Kosovës të dhurojnë flokët e tyre për fëmijët që trajtohen nga kanceri, alopecia dhe djegiet në kokë. Kjo ngjarje do të zhvillohet në Teatrin ODA ku do të ketë performancë muzikore nga Art Lokaj me Funk/OFF Band dhe DJ.

Motot e kësaj ngjarje janë “Kontribuo edhe Ti” dhe “Your hair has power”./ KultPlus.com