Koncerti “Vendi im” bashkon artistë të njohur për nder të Pavarësisë së Kosovës

Artistë të dëshmuar të skenës muzikore nga Diaspora kanë vendosur që Pavarësinë e Kosovës ta kremtojnë përmes artit, shkruan KultPlus.

“Vendi im” mban emrin koncerti online, i cila organizohet për nder të Pavarësisë së Kosovës dhe transmetohet më 19 shkurt.

Me një kast artistësh profesional si Mira Konçi dhe Lori Miho si vokalistë, Ergin Oda në bariton, Joana Kaimi në violinë, Gjilberta Lucaj në celo, Faton Macula me kitarë, Yasuhiko Fukoka në piano, Klajdi Ceriku në akorde, Akreoma Salihu me interpretimin si balerinë, Shpend Xani si mikpritës i ngarjes, do të bëjnë që ky përvjetor të jetë ndryshe.

Koncerti “Vendi im” do të drejtohet nga Ergin Oda, teksa linku për ndjekje të ngjarjes do të shpërndahet nga organizatorët së shpejti. / KultPlus.com