Ka vdekur aktori Leslie Phillips

Aktori Leslie Phillips, i cili ishte i njohur për paraqitjen në filmat Carry On, ka vdekur në moshën 98 vjeçare pas një sëmundje të gjatë.

Phillips ishte gjithashtu i njohur për adhuruesit e tij si zëri i Kapelës së Sorting në filmat e Harry Potter.

Gruaja e tij Zara Carr ka thënë për Sun: “Kam humbur një bashkëshort të mrekullueshëm dhe publiku ka humbur një showman vërtet të madh”.

“Ai ishte thjesht një thesar kombëtar. Njerëzit e donin atë. Ai ishte i turmës kudo që shkonte”, ka shtuar Zara.

Agjenti i Phillips, Jonathan Lloyd, ka konfirmuar se aktori ka vdekur në gjumë të hënën.

Aktori komik ka luajtur në më shumë se 200 filma, seriale televizive dhe radio gjatë karrierës së tij tetë dekadash./21Media/ KultPlus.com

(Getty Images)