Libri i Anisa Ismailit vjen në librarinë “Buzuku”

Libri ‘Rrugëtime’ i autores Anisa Ismajli prej sot gjendet edhe në librarinë ‘Buzuku’, shkruan KultPlus.

Kjo është bërë e ditur nga vet autorja me anë të një postimi në rrjetin social Facebook.

“Rrugëtime! Prej sot, librin tim mund ta gjeni tek shtëpia botuese “BUZUKU”. Ju falenderoj për përkrahjen dhe për misionin e juaj Abdullah Zeneli, që ti mbështetni krijuesit e rinjë. Mirlinda Ramadani, të faleminderit për vizatimet e tua! Dhe natyrisht, që libri i parë i dhurohet mamit Fatmire! Të dua. E juaja Anisa”, ka shkruar ajo.

Libri ‘Rrugëtime’ përshinë tregimet dhe prozat e autores të cilat ishin shkruar e vazhdonin të shkruheshin përgjatë kohës.  

Ky libër i cili është edhe i dyti me radhë i autores, Anisa Ismajli e që sjellë për lexuesin dashurinë, kërkimin, mllefin e imagjinatën. Mirëpo ‘Rrugëtime’ dallon nga libri i saj i parë ‘Momente’, ngase ky libër vie ndryshe, me personazhe të imagjinuara./ KultPlus.com