Ndërron jetë legjenda e rok & rollit, Little Richard

Këngëtari i njohur Little Richard ka ndërruar jetë sot në moshën 87-vjecare, ka bërë të ditur djali tij shkruan BBC, përcjellë KultPlus.

Ende nuk dihet shkaku i vdekjes së këngëtarit, i cili ndër vite ka qenë mjaft popullorë me këngët e njohura si “Good golly miss molly”, të cilat e mbajtën në majat e top listave.

“Tutti frutti” po ashtu ka qenë një këngë mjaft e njohur e tij.

Artistët tjerë sot mbetën të pikëlluar me ikjen Little Richardit, të cilin e cilësuan si “gjigant”.

Epoka e artë e Little Richard ishte gjatë viteve ’50 kur ai eksperimentonte me veshjet, dhe i krijoi këngët me zërin e tij të veçantë dhe unik. /bm /KultPlus.com