Prekëse: Ky fëmijë nga Gjakova dhuron të gjitha lodrat për fëmijët në Shqipëri

Mobilizimi i shqiptarëve nga Kosova për t’u dalë në ndihmë bashkëkombësve të tyre të prekur nga tërmeti në Shqipëri ka qenë i madh.

Një akt simbolik të ndihmës e ka bërë edhe një fëmijë, nga Gjakova.

Ani Sadiku ka vendosur që të gjitha lodrat e tij t’i dhuronte për bashkëmoshatarët të prekur nga tërmeti, në Shqipëri.

Tërmeti prej 6.4 shkallë të Rihterit që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit ka shkaktuar dëme të mëdha.

Deri tani janë konfirmuar 49 viktima dhe 750 të lënduar. / KultPlus.com