Bregu: Virusi po na ndryshon jetën, po teston institucione dhe po sfidon rregullat me të cilat ishim mësuar

Sekretarja e përgjithshme e Këshillit për Bashkëpunim Regjional në Shqipëri, Majlinda Bregu, ka shkruar në një status në Facebook se Koronavirusi po na e ndryshon jetën.

Ajo ndër të tjera bën thirrje për qëndrim në shtëpi, në mënyrqë të parandalohet përhapja e virusit.

Më poshtë mund të lexoni statusin e plotë të Bregut.

“Ja pra si virusi po na ndryshon jeten, po teston institucione dhe sfidon pameshire rregullat me te cilat ishim mesuar. E di qe jo gjithkush ka mundesi te punoje nga shtepia e per disa kjo thirrje i ben neveri arsyes. Ndjese per kedo qe mund t’i duket si moral. Nderkohe, pertej coroditjes e turbullimit ne, @regionalcooperationcouncil_rcc sot ishim me te qarte se asnjehere per nevojen e bashkepunimit,solidaritetit dhe panevojen e merive qe na largojne nga njeri tjetri dhe ngadalsojne reagimin ne kohe krizash.” / KultPlus.com