Prezantohet motori i Adem Jasharit në Muzeun e Kosovës

Në praninë e shumë mysafirëve, sot është hapur Ekspozita Bazë në Muzeun e Kosovës, ku për herë të parë janë prezantuar shumë eksponate, relikte dhe gjësende të rëndësishme të figurova të njohura, shkruan KultPlus.

Në këtë ekspozitë është prezantuar edhe motori i Adem Jasharit, ku të interesuarit mund ta shohin nga afër këtë mjet që ka qenë pronë e heroit legjendar Adem Jashari, nga periudha e kohës së UÇK-së./KultPlus.com