Me moton “Edhe n’shtet, edhe n’familje”, sot mbahet parada e krenarisë

Sot me fillim nga ora 12:00 do të mbahet Parada e Krenarisë, shkruan KultPlus.

Ecja do të fillojë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, derisa parada do të përmbyllet me një koncert në pllatonë e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve.

Përkrahjen për komunitetin do ta jep këngëtarja e mirënjohur, Tuna Sejdiu, duke performuar në koncert.

“Parada ka për qëllim mbështetjen dhe promovimin e diversitetit dhe barazisë për komunitetin LGBTI në Republikën e Kosovës

Muaji qershor njihet edhe si muaji i krenarisë. /KultPlus.com