Pamje nga dera e shtëpisë së familjes katër anëtarëshe që u shua në Pozhoran

Katër anëtarëve të familjes Zuka nga fshati Pozheran i Vitisë iu dha lamtumira e fundit para disa ditësh.

Një natë para Vitit të Ri kryefamiljari F. Zuka, 45 vjeç, dyshohet se privoi nga jeta gruan M. dhe dy djemtë e tyre, 23 e 18 vjeç, H. e A.

Motivet e shuarjes së kësaj familjeje nuk dihen akoma, përderisa të afërmit e viktimave kanë deklaruar se nuk kanë pasur njohuri nëse çifti kishte pasur probleme mes vete.

Ndërkohë, para derës së familjes Zuka në Villeneuve të Zvicrës janë dërguar lule dhe janë ndezur qirinj të shumtë nga të njohurit e tyre, duke u solidarizuar me rastin e ndodhur tragjikisht të kësaj familjeje. /albinfo/ KultPlus.com