Familja Mbretërore do ta kujtojnë Princin Philip në dokumentarin e BBC

Familja Mbretërore në nderim të Dukës së Edinburgut, Princit Philip do të paguajë në një dokumentar që do të transmetohet në BBC One këtë muaj, transmeton KultPlus.

Katër fëmijët e Mbretëreshës dhe Dukës të gjithë do të shfaqen në Prince Philip: The Royal Family Remembers, ashtu si edhe nipërit e tyre të rritur dhe anëtarët e tjerë të familjes.

Programi u krijua fillimisht për të shënuar 100 -vjetorin e princit Filip.

Aty do të shfaqen intervista të filmuara si para ashtu edhe pas vdekjes së Dukës në prill në moshën 99 -vjeçare.

BBC tha se programi “historik” do të shfaqë anëtarët e familjes dhe stafin mbretëror duke ofruar “mendime dhe reflektime personale”.

Ai tha se do të përfshinte “kujtime prekëse, shumë humor dhe njohuri të shumta të reja mbi karakterin dhe trashëgiminë e këtij pioneri mbretëror”./KultPlus.com