Dy projekte shqiptare mbështeten sivjet nga Euroimages

Bordi i Euroimages, që mbajti edicionin e 148 në Shkup, mbështeti sivjet dy projekte shqiptare, shkruan KultPlus.

‘Portret i papërfunduar i Clara Bellinit’ nga Namik Ajazi dhe ‘Derë e hapur’ nga Florenc Papas, janë projektet shqiptare që janë mbështetur sivjet nga Euroimages.

“ “Derë e Hapur” mbështetet nga EURIMAGES! Faleminderit bordit të saj. Falenderim special për Ylljet Alicka & Majlinda Tafa për mbështetjen tuaj të sinqertë. Falenderoj cdo individ dhe institucion për besimin dhe suportin tuaj për të bërë të mundur realizimin e këtij projekti i cili është në përfundim të xhirimeve”, ka shkruar regjisori Florenc Papas në rrjetin e tij social Facebook, në lidhje me këtë mbështetje./ KultPlus.com