Red Hot Chili Peppers tregojnë mbështetje e tyre për Ukrainën

Wladimir Klitschko ka falënderuar grupin amerikan të rrokut Red Hot Chili Peppers për mbështetjen e tyre për refugjatët ukrainas, përcjell KultPlus.

Duke iu referuar këngës së tyre Can’t Stop, të cilën ai e përdori si muzikë hyrëse për një pjesë të karrierës së tij në boks, vëllai i kryebashkiakut të Kievit, Vitali Klitschko thënë se e gjithë mbështetja është e nevojshme.

Rokerët nga Kalifornia u kishin bërë thirrje liderëve botërorë dhe njerëzve në mbarë botën që të mbështesin refugjatët në një postim në Twitter. /KultPlus.com