Reperi Lil Peep vdes nga mbidoza me drogë

Reperi Lil Peep, emri i vërtetë i të cilit është Gustav Ahr, ka vdekur nga mbidoza me drogë.

21-vjeçari që parashihej me të ardhme të ndritur në industrinë muzikore, ka vdekur të mërkurën në mbrëmje dhe vdekjen e tij e ka konfirmuar edhe menaxheri i tij Chase Ortega.

“Këtë telefonatë jam duke e pritur qe një vjet. Shkërdhatë”, ka shkruar Ortega.
Lil Peep njihet për këngët “Benz Truck” dhe “Awful Things”./ KultPlus.com