Rogova e Hasit po bëhet me Qendër Kulturore

Sot, në ora 13:00, do të vihet gurthemeli i Qendrës së Kulturës në Rogovë të Hasit, Komuna e Gjakovës, shkruan KultPlus.

MKRS-ja do të investojë 1.2 milionë euro në këtë projekt kapital në një periudhë dy vjeçare, 500 mijë euro për vitin 2018, ndërsa 700 mijë euro për vitin 2019.

Në vënien e gurthemelit do të marrin pjesë ministri Kujtim Gashi dhe kryetari i Gjakovës Ardian Gjini./KultPlus.com