Çmim për serialin ‘Welcome to Utmark’, pjesë e së cilit janë edhe dy aktore kosovare

Seriali ‘’Welcome to Utmark’ fitoi çmimin ‘Golden Frog’ në konkursin e serialeve televizive në Camerimage, shkruan KultPlus.

“Ndjehem i përulur dhe i nderuar që jam nominuar me njerëz që i shoh dhe i admiroj, faleminderit shumë festivalit dhe jurisë për këtë çmim të mrekullueshëm” tha Andreas Johannessen, pjesëtar i stafit realizues të filmit.

Ne serialin “Welcome to Utmark” marrin pjesë  dy aktoret shqiptare nga Kosova, May-Linda Kosumovic dhe Rozafa Çelaj.

Seria ‘Welcome to Utmark’  përbëhet nga tetë episoda është shkruar nga skenaristi danez Kim Fupz Aakeson./KultPlus.com