Ambasadori britanik: Ëndrra ime është të bëj për vendin tim 1% ç’ka kanë bërë Fadil Vokrri dhe Driton Toni Kuka

Kosova ka shënuar fitore me rezultat të thellë 4-0 ndaj Azerbajxhanit duke siguruar pozitën e parë në Grupin 3 të Ligës D të Ligës së Kombeve.

Fitores së Kosovës në këtë mbrëmje i është gëzuar edhe ambasadori i Ambasadës së Britanisë së Madhe Ruairi O’ Connell.

“Ëndrra ime është të bejë për vendin tim 1% ç’ka kanë bëre Fadil Vokrri dhe Driton Toni Kuka për vendin e tyre”, ka shkruar O’Connell./KultPlus.com