Vdes në moshën 39 vjeçare këngëtarja e ‘Girls Aloud’, Sarah Harding

Këngëtarja e ‘Girls Aloud’, Sarah Harding, 39 vjeç, ka vdekur të dielën në mëngjes pasi vuante nga kanceri i gjirit, ka njoftuar nëna e saj.

Harding zbuloi në gusht të vitit 2020 se ishte diagnostifikuar me kancer, e që ishte përhapur në pjesë të tjera të trupit të saj.

Në fillim të këtij viti Harding zbuloi se mjekët i kishin thënë se nuk do të shihte Krishtlindje të tjera.

Shoqet e saj nga grupi ‘Girls Aloud’, Nicola Roberts dhe Nadine Coyle kanë shprehur ngushëllimet në tyre nëpër rrjete sociale.

“Unë nuk mund ta pranoj që kjo ditë ka ardhur. Zemra ime po dhemb dhe gjithë ditën gjithçka që kaluam së bashku më është rrotulluar në mendje … një pjesë e imja ose e jona nuk është më këtu dhe është e paimagjinueshme, e dhimbshme dhe krejtësisht mizore. “-shkroi Roberts duke ndarë një foto të tyre së bashku./KultPlus.com

PA MEDIA