Vdes Sean Lock, komediani i njohur anglez

Komediani Sean Lock ka vdekur nga kanceri në moshën 58 -vjeçare, konfirmoi agjenti i tij, transmeton KultPlus.

Lock ishte një kapiten i ekipit në serinë 8 Nga 10 Macet, të drejtuar nga Jimmy Carr.

Ai gjithashtu u shfaq në QI, The Last Leg, Have I Got News for You dhe The Big Fat Quiz of the Year.

Pas vdekjes së Lock, komediani Bill Bailey tha: “Më ka thyer zemrën humbja e mikut tim të dashur, Sean Lock, ai ishte origjinal, një aktor humori i mrekullueshëm.

Jon Richardson, i cili u shfaq përballë Lock si kapiten i skuadrës në 8 Out of 10 Cats, shkroi në Twitter: “Unë e kisha idol Sean si një aktor humori shumë kohë para se të bëhesha komedian vetë dhe 10 vitet që punova së bashku me të, ai vazhdoi të jetë i njëjtë për mua. Një aktor i jashtëzakonshëm dhe një zë vërtet unik “./KultPlus.com