Shuhet Genci Kadilli, këngëtari i serenatave korçare

Një prej zërave më karakteristikë të serenatave korçare, Genci Kadilli, është ndarë nga jeta.

I njohur nga shoqëria dhe qytetarët e shumtë, si “Genci i Kofielit”, 58-vjeçari prej vitesh zbukuronte netët e qindra qytetarëve, që mbushnin lokalet e njohura në Korçë, me tingujt e muzikës karakteristike.

Miq të shumtë e të afërm, kanë shprehur ngushëllimet për këtë humbje të papritur. /Konica.al /KultPlus.com