Tetë seriale që duhet t’i shihni gjatë korrikut

Nga Gossip Girl tek Baptiste dhe tek rikthimi i Ted Lasso, Eddie Mullan ka përzgjedhur tetë seriale që ia vlen t’i shihni gjatë korrikut.

Baptiste Tchéky Karyo kthehet si hetues i policisë në pension, Julien Baptiste, së bashku me Fiona ShaW të Killing Eve në mesin e aktorëve, në një seri të re të kësaj drame.

Gossip girl Kristen Bell vjen sërish me rolin e saj si rrëfyese anonime me zërin e saj të qetë “Hey Upper Eastsiders”, në një seri që vjen si vazhdimësi e serialit që u zhvillua për gjashtë sezone në The CW midis 2007 dhe 2012.

The North water Colin Farrell, Stephen Graham dhe Jack O’Connell janë disa nga emrat e mëdhenj që luajnë në këtë histori brutale të mbijetesës mes akullit të detit lundrues të Arktikut në fund të viteve 1850. This Way Up Nëse pëlqeni seri si Fleabag, atëherë ju duhet të provoni këtë komedi të shkruar dhe interpretuar nga interpretuesja irlandeze Aisling Bea, e cila trajton çështjet e shëndetit mendor me zgjuarsi të mprehtë. Smother i vendosur në një qytet të vogël irlandez përgjatë bregdetit të thyer të County Clare, ky triller eksploron se çfarë ndodh kur sekretet që familjet mbajnë nga njëri-tjetri zbulohen.

Ted Lasso Komedia sportive nga Apple TV + është kthyer me Jason Sudeikis që përsërit rolin e tij të titulluar si Lasso, një trajner simpatik i futbollit amerikan për një kohë të vogël, i cili në serinë e parë u punësua për të drejtuar ekipin e premierligës “The Lasso way”, pavarësisht se ka pak përvojë futbolli. Por ajo që Tedit i mungon në njohuri, ai e plotëson me optimizëm të prishur, besim tek njerëzit – dhe ryshfete të biskotave të pjekura në shtëpi Sky Rojo Ky triller i dhunshëm spanjoll i krimit Tarantino-esque nga krijuesit e Money Heist, kthehet për një seri të dytë të butë.

Uellington Paranormal Duke pritur një sezon të tretë të vampire mockumentary What We Do in the Shadows?Pastaj kjo seri e shkruar nga Jemaine Clement (Flight of the Conchords) dhe Taika Waititi (Jojo Rabbit ) e xhiruar në vendin e tyre të lindjes, Zelandë e RE, tani rikthehen me një projekt edhe më të madh, filmin What We Do in the Shadows?./KultPlus.com