Shfaqja e luleve në Nju Jork në nderim të grave të jashtëzakonshme

Mijëra lule me nuanca të shkëlqyera rozë, vjollce, blu, portokalli dhe të verdhë përshëndetën vizitorët në Manhattan’s Hudson Yards në New York City për shfaqjen e luleve Fleurs de Villes FEMMES, shkruan Reuters, transmeton KultPlus.

“Ne jemi shumë të emocionuar që jemi kthyer këtu për shfaqjen tonë të tretë në Hudson Yards. Dhe ne po sjellim shfaqjen tonë FEMME, e cila është një festë e grave të jashtëzakonshme,” tha Tina Barkley, bashkëthemeluese e Fleurs de Villes. “Kështu që do t’i shihni të gjithë, nga mbretëresha te J. Lo, Bella Abzug, Serena Williams, Billie Holiday, Chita Rivera.”

Barkley tha se talenti me lule që hyn në çdo ekspozitë të këtyre manekineve ikonike të grave të veshura me lule është projektuar dhe ndërtuar nga një luleshitës vendas i Nju Jorkut.

Gjashtëmbëdhjetë manekine që qëndrojnë mbi 10 metra të larta janë të mbuluara me lulebore, fryma e foshnjës, manushaqe dhe më shumë.

Pronarja e Polycarp Flowers dhe stilistja e luleve Daica Skrobala tha se mbi 700 lule u përdorën për të zbukuruar instalimin e saj të luleve Fanny Brice./ KultPlus.com