Sherifi: Adriana Haxhimustafa një tregim suksesi i vajzave tona ne Suedi

Vajzat kosovare pëherë kanë një histori suksesi për të dëshmuar e treguar jashtë kufijve të trojeve tona. Puna, përkushtimi, por edhe entuziazmi i tyre i madh për punën i ngritë ato çdo herë e më shumë, shkruan KultPlus.

E tillë është edhe storia për Adriana Haxhimustafa, e cila suksesin e saj tashmë e ka dëshmuar në Suedi. Ajo është përgjegjegjëse për Marrëdhëniet me Publikun në kabinetin e Ministrit të Drejtësisë.

Haxhimustafa para se të merrtë këtë pozitë ka punuar edhe në zyrën e Kryeministri të Suedisë.

Ambasadorja e Kosovës në Stokholm, Shkendije Geci-Sherifi, nëpërmjet një postimi në rrjetn social në Facebook, ka thënë se Adriana është edhe një tregim më shumë i suksesit të vajzave tona në Suedi.

“Adriana Haxhimustafa një tregim tjetër i suksesshëm i vajzave tona ne Suedi. Adriana është përgjegjëse për Marrëdhëniet me Publikun në kabinetin e Ministrit të Drejtësisë, më parë ka punuar edhe në Zyrën e Kryeministrit të Suedisë”, ka shkuar ajo./ KultPlus.com

Gratë shqiptare po na zbardhin ftyrën, njëra ambasadore, tjetra kryetare e Komunës në Suedi

Suksesi i shqiptarëve në vende të ndryshme të botës vazhdon të na bëjë krenarë, duke përfshirë fusha të ndryshme të veprimtarive, shkruan KultPlus.

Së fundi mësuam se edhe një shqiptare e suksesshme është në Suedi, e cila mban postin e kryetares së Komunës në Värmdos të Suedisë, e bëhet fjalë për Dëshira Flankör.

Ambasadorja e Kosovës në Suedi Shkëndije Geci Sherifi është takuar së fundi me Dëshira Flankör, e cila e ka vlerësuar këtë takim mjaftë me vlerë.

Përpos sportit dhe muzikës, tashmë shqiptarët po dëshmohen edhe në pozita udhëheqëse nëpër shtete të ndryshme./KultPlus.com