Shpat Deda publikon këngën ‘Instinktivisht’ (VIDEO)

Këngëtari kosovar Shpat Deda sonte ka lansuar këngën ‘Instinktivisht’, shkruan KultPlus.

Një këngë kjo që përmes një zëri të këndshëm si ai i Shpat Dedës, i këndon dashurisë

Më poshtë gjeni videon dhe tekstin e këngës:

Teksti:

N’mes të turmës po e shoh

Syni ma kapë

Nuk osht vështirë me e vërejtë

Nji perëndeshë t’tillë

K’to që trupi po ma thotë

Shumë mirë e njoh

Kthim mbrapa s’ka

E jemja osht

Sytë takohen, buza qesh

Instinktivisht

A thu sa e ambël osht

Lëkura e saj

Po m’shkon mendja me i knu n’vesh

Butësisht

Diçka që shkon

Something like this

Hajde kcejmë

Qitash zemër

Çfarë kange e mirë

Prekëm

Ku t’dush zemër

Ti ndiju e lirë

Ka nisë loja kush p’e nxen

Tjetrin tu kqyrë

Për mu gjithmonë ka mjaftu

Veç dy-tri herë

Gjaku m’vlon kur ajo kcen

E flokët mi gjun

E sytë mi gjen

Shumë lehtë mi gjen

Hapi m’niset n’drejtim t’saj

Instinktivisht

E kom bo me qindra herë

Po zemra gjithmonë rreh

Po m’shkon mendja me i knu n’vesh

Butësisht

Diçka që shkon

Something like this

Hajde kcejmë

Qitash zemër

Çfarë kange e mirë

Prekëm

Ku t’dush zemër

Ti ndiju e lirë

A po vjen

Dikun zemër

Ku jena

Veç unë e ti

Puthëm

Ma shpejt zemër

Para se

Nata mu kry/ KultPlus.com