Osmani citon deklaratat e Çanak: Kush do të investoj në një shtet ku, kudo që gërmohet do të dal një kafkë

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka shkruar lidhur me deklaratat që kanë bërë udhëheqësit serb ndaj luftës në Kosovë dhe varreve masive të viktimave shqiptare në Serbi.

Osmani në Twitter ka shkruar se kryetari i Këshillit për Integrimet Evropiane në Parlamentin e Serbisë, Nenad Canak kishte cituar ish- kryeministrinë e Serbisë, Zoran Gjingjiç, i cili kishte folur për varret masive që kanë ndodhur gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Gjithashtu ajo ka shtuar se Gjingjiç komentonte se kudo që gërmohet do të dal një kafkë, teksa fliste për varret masive me shqiptarë në Serbi.

“Nenad Canak ka cituar ish-kryeministrin e Serbisë, Zoran Gjingjiq, duke thënë: ‘Kush do të investojë në një shtet ku, kudo që të gërmoni me lopatë, do të dalë një kafkë’, ndërsa komentonte për varret masive me viktimat e shqiptarëve të Kosovës në Serbi”, ka shkruar Vjosa Osmani. / KultPlus.com