Skenari i Korab Lecaj, fitues në kategorinë e debutantëve nga QKK

Qendra Kinematografike e Kosovës ka shpallur skenarin e Korab Lecaj si fitues në kategorinë e debutantëve, shkruan KultPlus.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë Lecaj, i cili njoftoi se edhe protagonistë të tjerë janë bashkuar me të.

“Skenari im për film të metrazhit të gjatë, “Shtëpia e
babës” është shpallur fitues në Qendren Kinematografike të Kosovès, në kategorinë e debutantëve” shkroi Lecaj në llogarinë zyrtare në “Facebook”.

Ekipit të këtij projekti tashmë i janë bashkangjitur Enis Limani, Valon Bujupi si producent i filmit dhe Latif Hasoi si drejtor i fotografisë. /KultPlus.com