Modelja shqiptare hap sfilatën e markës prestigjioze “Yves Saint Laurent”

Modelja shqiptare 22-vjeçare Sihana Shalaj, dje ka spikatur në sfilatën e markës prestigjoze Saint Laurent për një shfaqje të modës personale nën Kullën Eifel në Paris, përcjell KultPlus.

Shfaqja e drejtpërdrejtë e ‘Yves Saint Laurent’ kthehet në Javën e Modës në Paris në kuadër të ‘Women’s Summer 22’, e natyrisht se ishte shumë e veçantë, dhe pa dyshim që këtë veçanti e dha modelja kosovare, Sihana Shalaj, e cila falë pamjes së saj të pazakontë dhe stilit të veçantë androgjen, ajo bëri hyrjen në sfilatën e brendit francez duke i habitur të gjithë me pamjen dhe prezantimin e saj të veshjeve. 

Si çdo herë, paraqitja e Sihanës ishte e mahnitshme. Ajo modeloi disa veshje, ndër to një fustan i bardh me të cilin hapi mbrëmjen madhështore dhe një i zi që kishte pjesën e gjoksit të mbuluar vetëm me një rrjetë të zbukuruar me gurë.

Veshjet u kompletuan me syze dielli të zeza e flokët e shkurtër që e karakterizojnë atë, ndërsa pjesëmarrja ishte një hap tjetër i rëndësishëm në karrierën e Sihanës.

Shalaj, e cila po i habit të gjithë për mënyrën e pamjes karizmatike të saj, më parë kishte sfiluar edhe për markën Prada. / KultPlus.com

Modelja shqiptare në sfilatën e markës prestigjioze “Prada”

Revista e njohur britanike “Telegraph” shkruan për modelen shqiptare, e cila ka nënshkruar kontratë me markën prestigjioze Prada.

Revista e njohur britanike Telegraph shkruan për modelen shqiptare 22-vjeçare Sihana Shalaj, e cila ka spikatur në sfilatën e markës prestigjoze Prada, transmeton albinfo.ch.

Thuhet se ylli më i ri i pistës së Prada-s, tani e quajtur si mbretëresha e Kosovës, po i habit të gjithë për mënyrën e pamjes karizmatike të saj, shkruan revista Telegraph.

Ajo është një fytyrë e re, e rezervuar, nervoze, e paparë ndonjëherë, shkruhet për modelen shqiptare, Sihana Shalaj.

Kjo revistë shkruan se shfaqja e sezonit pranverë – verë 2020 në Javën e Modës në Milano ishte shumë e veçantë, dhe pa dyshim që këtë veçanti e dha modelja Sihana Shalaj, një 22-vjeçare me origjinë nga Kosova që kaloi një pjesë të fëmijërisë së saj të hershme në një kamp refugjatësh në Shqipëri pas shpërthimit të luftës më 1998.

Sihana është një emër premtues në fushën e modës dhe tashmë ajo ka nënshkruar një kontratë me kompaninë e njohur Prada në Britaninë e Madhe.

Falë pamjes së saj të pazakontë dhe stilit të veçantë androgjen, ajo bëri hyrjen në skenën prestigjoze duke i habitur të gjithë me pamjen dhe prezantimin e saj të veshjeve. /Albinfo.ch.

Image result for model sfilate Sihana Shalaj,
Image result for model sfilate Sihana Shalaj,
Image result for model sfilate Sihana Shalaj,