Shkrimtari i ‘Simpsons’ vdes nga koronavirusi

Ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare shkrimtari i “Simpsons”, Marc Wilmore.

Këtë e bëri të ditur vëllai i tij Larry Wilmore me anë të një publikimi në rrjetet sociale, transmeton KultPlus.

“Vëllai im i dashur ka ndërruar jetë mbrëmë pasojë e koronvairusit. Ai ishte engjëlli më i mirë, më i ëmbli dhe njeriu më qesharak që kam njohur. Të dua vëllai im i vogël”, ishte mbishkrimi i imazhit.

Kujtojmë në vitin 2008 ai fitoj një çmim për “Eternal Moonshine of the Simpsons Mind”./ KultPlus.com

Qyteti mbulohet nga një kupolë xhami, frikë nga parashikimi i “Simpsons”

Seriali i njohur “Simpsons” është i njohur veç të tjerash edhe për një sërë parashikimesh për ngjarje të rëndësishme botërore.

E ndërkohë fansat e serialit po flasin se aty është parashikuar edhe një tjetër ngjarje.

Bëhet fjalë për episodin ku një kupolë e madhe xhami mbulon qytetin Springfield, për t’i mbrojtur ata nga ndotja.

Dhe sipas fansave, kjo ngjason me masat kufizuese të vendosura në Mbretërinë e Bashkuar.

Episodi është transmetuar në vitin 2007, ndërsa videoja ka filluar të shpërndahet gjerësisht në rrjetet sociale, duke e krahasuar me situatën në të cilën ndodhet tashmë Britania e Madhe. / KultPlus.com