Grupi “The Animals and friends” elektrizojnë Amfiteatrin e Tiranës

Publiku i Tiranës pati përsëri rastin për të kaluar një mbrëmje të bukur, nën tingujt e një muzike e cila elektrizoi parkun e Liqenit. Shkallët e Amfiteatrit të Tiranës u mbushën plot me adhurues të grupit legjendar “The Animal and Friends” të cilët interpretuan muzikë rock ‘n’ roll dhe R&B.

Pjesë e bandës ishte edhe John Steel, bateristi legjendar i grupit, tashmë 80-vjeçar, i cili ka luajtur me këtë bandë që në krijimin e saj, në 1963. Steel është i vetmi anëtar i bandës që nga fillimet e saj, pasi anëtarët e tjerë i janë bashkuar bandës angleze “The Animals”, më vonë.

“The Animals” kanë qenë një nga bandat angleze, më të suksesshme dhe më jetëgjata. Pikërisht ky vit përkon edhe me 60-vjetorin e themelimit te saj.

Koncerti u realizua nën kujdesin e Bashkisë Tiranë dhe kryetarit Erion Veliaj. /atsh/ KultPlus.com