“The Contractor”, filmi më i ri aksion i aktorit Chris Pine

Kompania filmike “Paramount Pictures” i ka publikuar pamjet e para të filmit, “The Contractor”, i cili vjen me regji të Tarik Saleh dhe ku luajnë aktorët e famshëm të Hollywoodit: Chris Pine, Ben Foster, Kiefer Sutherland, Gillian Jacobs, Eddie Marsan, JD Pardo dhe Florian Munteanu.

Në trilerin e mbushur me skena aksion, Pine e luan rolin e rreshterit të Forcave Speciale, James Harper, i cili shkarkohet në mënyrë të pavullnetshme nga ushtria dhe e humb pensionin. I zhytur në borxhe, pa mundësi punësimi dhe i dëshpëruar për të siguruar para për familjen e tij, Harper nënshkruan kontratë me një forcë ushtarake private e cila funksionon në mënyrë të fshehtë. Kur detyra e parë i shkon keq, ushtari elitar e gjen veten të përndjekur dhe në arrati, i përfshirë në një komplot të rrezikshëm që e detyron të luftoj shumë për mbijetuar deri sa të kthehet në shtëpi dhe t’i zbulojë motivet e vërteta të atyre që e tradhtuan.

Filmi “The Contractor” do të lansohet nëpër kinema të limituara në të njëjtën kohë me platformën “Paramount+”, në fund të vitit 2022. / KultPlus.com