Diane Keaton thotë se ‘askush’ nuk donte që Al Pacino të merrte pjesë në ‘The Godfather’

Diane Keaton zbuloi se askush në të vërtetë nuk donte që Al Pacino të merrte pjesë në filmin ikonik të vitit 1972, “The Godfather”, transmeton KultPlus.

Aktorja, 76 vjeçe, tha se Pacino, i cili më vonë u nominua për çmimin Oscar për rolin e tij, ishte larg nga zgjedhja e parë e regjisorëve për të luajtur si Michael Corleone në filmin hit të gangsterëve.

“Askush nuk e donte Al Pacinon. Ata nuk donin që ai të luante atë pjesë, dhe unë kisha marrë tashmë aktorë”, tha Keaton për Entertainment Tonight.

Keaton, e cila luajti mësuesen e shkollës Kay Adams-Corleone në filmin përballë Pacino-s, tha se ishte “e çuditshme” që ajo ishte hedhur para aktorit, duke qenë se filmi bazohet tërësisht rreth karakterit të tij mafioz.

“Më kishin marrë pjesë përpara Al Pacinos në “Kumbari 1”! A nuk është e çuditshme kjo?” ka thënë aktorja fituese e Oskarit. “Çfarë do të ishte ‘The Godfather’ pa Al Pacinon? Është vetëm një nga ato gjëra të çuditshme, të pazakonta në jetë.”./ KultPlus.com