“The Predator” premierë në Kino ABC

Premiera e filmit “The Predator” 3D, në Kino ABC shfaqet nga dita e enjte 13 shtator 2018, në dy termine, në ora 20:00 dhe 22:00, duke vazhduar çdo natë në të njëjtat termine, shkuan KultPlus.

Pas suksesit që pati aktori Arnold Schwarzenegger me filmin “P R E D A T O R” në vitin 1987, tani vjen një atraksion i vërtetë dhe në teknologjinë 3D , premiera e filmit me po të njëjtin emër “THE P R E D A T O R” – aksion/aventure/horror, me Boyd Holbrook, Trevante Rhodes, Jacob Tremblay dhe me regji të Shane Black.

TEMA: Një ekip komando, në një mision në një xhungël të Amerikës Qendrore, e gjen veten të gjuajtur nga një luftëtar jashtë-tokësor.
Nga hapësirat e jashtme në rrugët e qytetit të vogël të periferisë, gjuetari vjen në shtëpi. Tani, gjuetarët më vdekjeprurës të universit janë më të fuqishëm, më të mençur dhe më vdekjeprurës sesa kurrë më parë, duke u përmirësuar gjenetikisht me ADN-në nga speciet e tjera. Kur një djalë i ri e shkakton aksidentalisht kthimin e tyre në Tokë, vetëm një ekuipazh i zjarrtë i ish-ushtarëve dhe një mësues i pakënaqur shkencor mund të parandalojnë fundin e racës njerëzore.

Programi i shfaqjes se filmave në Kino ABC nga dita e enjte, 13 shtator 2018 është:


“Hotel Transylvania; Summer Vacation” 3D, në ora 16:00

I Animuar/Komedi/Familjar; 1 orë 37 min

TEMA: Në hotel “Transylvania 3: Pushimet verore” të Sony Pictures, bashkohuni me familjen tonë të preferuar të përbindëshave kur ata nisin një pushim në një anije luksoze të përbindëshave, kështu që Drak mund të marrë një pushim veror, para se tu japë pushimet edhe te tjerëve në hotel. Është lundrim i butë për Paketën e Drakut, pasi përbindëshat kënaqen në të gjitha kënaqësitë e anijes që lundrimi ka për të ofruar, nga volejbolli përbindësh në ekskursione ekzotike, dhe kapjen e tyre në hënë. Por pushimet e ëndrrave kthehen në një makth kur Mavis kupton se Drak ka rënë pre e kapitenit misterioz të anijes, Ericka, i cili fsheh një sekret të rrezikshëm që mund të shkatërrojë të gjitha llojet e përbindëshave.

Rolet: Adam Sandler, Selena Gomez, Andy Samberg, Kevin James, David Spade, Steve Buscemi, Molly Shannon, Mel Brooks, etj. Regjia: Genndy Tartakovsky


“The Darkest Minds”, në ora 18:00

Fantastiko-Shkencor/Triller; 1 orë 45 min

TEMA: Kur adoleshentët krijojnë aftësi të reja misterioze dhe të fuqishme, ata shpallen kërcënim nga qeveria dhe ndalohen. Ruby gjashtëmbëdhjetë vjeçar, një nga të rinjtë më të fuqishëm që ka hasur dikush, ikën nga kampi dhe i bashkohet një grupi adoleshentësh të arratisur që kërkojnë strehë të sigurt. Së shpejti kjo familje e re e kupton se, në një botë në të cilën të rriturit në pushtet i kanë tradhëtuar, ikja nuk është e mjaftueshme dhe ata duhet të bëjnë rezistencë duke përdorur fuqinë e tyre kolektive për të marrë kontrollin e së ardhmes së tyre.

Rolet: Bradley Whitford, Amandla Stenberg, Mandy Moore, Gwendoline Christie, etj. Regjia: Jennifer Yuh Nelson./ KultPlus.com