Tirron Mamusha, kampion i Kosovës në Atletikë

Tirron Mamusha është shpallë kampion i Kosovës në atletikë, në Kampionatin Individual të Kosovës, në distancën 5000m, shkruan KultPlus.

Vetë Tirroni ka thënë se ka qenë sakrificë që në kohë të pandemisë të vazhdojë ushtrimet, duke uruar për ditë më të mira për Kosovën, por në të njëjtën kohë, kampioni Mamusha ka bërë thirrje edhe për kujdes dhe përgjegjshmëri për këtë kohë të vështirë.

Po sjellim më poshtë reagimin e tij të plotë:

ANOTHER WIN 🏆
Sot u mbajte Kampionati Individual i Kosoves, vendi i pare ne distancen 5000m dhe u shpalla kampion i Kosoves per vitin 2020.

Ka qene sakrifice qe ne kohe pandemie te vazhdoje ushtrimet, dhe faleminderoj nga zemra qe ne kete kohe te veshtire prap se prap me ndihmuan:
ProVit Mobilshop Ari Gjakovë
@MENTDental (Dr. Arbnor Cela)
Shpatturs

Uroj qe ditet e mira te vijne per vendin tone por ne duhet te tregohemi te pergjegjshem dhe te kujdesshem per veprimet tona.

#workinprogress #limitless #GREENTeam./ KultPlus.com