Edita Tahiri në mesin e Top 50 Women në Dubai: Këtë çmim ia dedikoj kombit tim

Gra profesionale dhe gra të karrierës nga 50-të shtete të ndryshme të botës janë përzgjedhë në mbrëmjen e “Professional and Career Women” në Dubai, ku edhe janë shpërblyer për kontributin e tyre në fusha të ndryshme, ngjarje kjo që shënon edicionin e dymbëdhjetë, shkruan KultPlus.

Edita Tahiri ishte një ndër gratë pjesëmarrëse të kësaj mbrëmjeje, e cila edhe është vlerësuar me çmim, organizim që është bërë nga Global Qquality Standard, Women Managment dhe Sri Lanken Busines Council.

Edita Tahiri nëpërmjet rrjeteve sociale ka njoftuar se këyë çmim ia dedikon kombit të saj.

KultPlus ju sjell të plotë njoftimin e saj.

Ishte kenaqesi marrja e cmimit boteror Top 50 ne mesin e 50 grave me te suksesshme ne bote. Ndjeva krenari kur degjova emrin tim dhe te Kosoves 🇽🇰❤️ne mesin e 50 shteteve te botes te shquara per sukses. Gjate fjales theksova se kete cmim ia dedikoj kombit tim shqiptar qe pati forcen, guximin, fijimin e jashtezakonshem per liri dhe pavaresi perballe sfidave te ndarjes dhe shtypjes, te cilat i mposhtem me sukses. 🇦🇱❤️./ KultPlus.com